1. Paparan LCD berwarna 17'', antara muka mesra, operasi mudah;
2. Tampal lokasi pemberat mengikut kedudukan laser, lebih tepat;
3. Pelbagai mod keseimbangan, untuk rim khas;
4. Fungsi SPLIT;
5. Fungsi pengoptimuman OPT;
6. Fungsi penentukuran automatik pintar;
7. Fungsi diagnostik kerosakan, dan segerakan diagnosis paparan;
8. Boleh diukur rim IVECO;
9. Pengukuran saiz lebar rim secara automatik.
| Kuasa motor | 0.3kw |
| Bekalan kuasa | 110V/230V, 1ph, 50/60hz |
| Diameter rim | 10”-25” |
| Lebar rim | 1”-17” |
| Berat roda maksimum | 143 paun/65kg |
| Diameter roda maksimum | 43”/1100mm |
| Lebar roda maksimum | 21”/530mm |
| Kelajuan pengimbangan | ≤140rpm |
| Masa kitaran | 15s |
| Ketepatan pengimbangan | 0.05 oz/1g |
| Saiz pakej | 1520*1020*1450mm |
Ia adalah mesin untuk meminimumkan daya emparan tayar, mengurangkan haus tayar yang tidak normal, dan menjadikan tayar berjalan lancar.
Cara penggunaan: Laraskan nombor pada mesin mengikut model tayar. Contohnya, tayar ialah 185/60 R14, 185 ialah lebar tayar. Butang pertama di sebelah kiri pengimbang hendaklah dilaraskan mengikut lebar. 60 ialah nisbah aspek tayar. Butang di tengah boleh digunakan untuk mengukur pengapit, dan juga boleh dilaraskan mengikut model tayar. Diameter rim 14 dalam inci. Butang di sebelah kanan boleh menarik pembaris pada mesin pengimbang untuk menentukan jarak dari rim tayar. Pelbagai jenis mesin pengimbang mungkin berbeza, dan operasi khusus hendaklah dilakukan mengikut manual arahan.