1. Kedua-dua pertukaran trak dan kereta;
2. Brek pneumatik;
3. Lif pneumatik untuk pemuatan roda yang besar;
4. Penentukuran kendiri;
5. Fungsi pengoptimuman ketidakseimbangan;
6. Ukuran dalam inci atau milimeter, bacaan dalam gram atau oz;
| Kuasa motor | 0.55kw/0.8kw |
| Bekalan kuasa | 220V/380V/415V, 50/60hz, 3ph |
| Diameter rim | 305-615mm/12””-24” |
| Lebar rim | 76-510mm”/3”-20” |
| Berat roda maksimum | 200kg |
| Diameter roda maksimum | 50”/1270mm |
| Ketepatan pengimbangan | Kereta ±1g Trak ±25g |
| Kelajuan pengimbangan | 210rpm |
| Tahap hingar | <70dB |
| Berat | 200kg |
| Saiz pakej | 1250*1000*1250mm |
| 9 unit boleh dimuatkan ke dalam satu kontena 20 inci | |
Apakah persediaan yang perlu dibuat sebelum roda diimbangi secara dinamik?
1. Bersihkan dan periksa tayar. Sepatutnya tiada batu pada bunga tayar. Jika ada, tanggalkannya dengan pemutar skru atau alat lain. Sepatutnya tiada pengumpulan mendapan pada hab, jika ada, lap sehingga bersih dengan kain.
2. Periksa tekanan tayar. Tekanan tayar hendaklah pada nilai standard. Nilai standard tekanan tayar boleh didapati pada bingkai pintu tempat duduk pemandu, biasanya 2.5bar.
3. Blok imbangan dinamik asal pada tayar hendaklah ditanggalkan sepenuhnya.
Berapa kali anda menggunakan pengimbang roda? Jika ia tidak dibetulkan lebih daripada tiga kali, apakah sebabnya?
Secara amnya, anda boleh membetulkan roda sekali atau dua kali. Dalam kes yang jarang berlaku, tayar boleh dibetulkan tiga kali. Jika tayar masih tidak dibaiki selepas mengendalikan tayar lebih daripada tiga kali, mungkin tayar dan hab roda tidak dipasang dengan betul, atau terdapat kekotoran seperti cecair pengedap tayar dan objek jatuh di dalam tayar. Kemudian periksa bahagian-bahagian ini dan cuba lagi.