1. Pengukuran jarak dan diameter roda secara automatik;
2. Penentukuran kendiri;
3. Fungsi pengoptimuman ketidakseimbangan;
4. Penyesuai pilihan untuk imbangan roda motosikal;
5. Ukuran dalam inci atau milimeter, bacaan dalam gram atau oz;
| Kuasa motor | 0.25kw/0.32kw |
| Bekalan kuasa | 110V/220V/240V, 1ph, 50/60hz |
| Diameter rim | 254-615mm/10”-24” |
| Lebar rim | 40-510mm”/1.5”-20” |
| Berat roda maksimum | 65kg |
| Diameter roda maksimum | 37”/940mm |
| Ketepatan pengimbangan | ±1g |
| Kelajuan pengimbangan | 200rpm |
| Tahap hingar | <70dB |
| Berat | 154kg |
| Saiz pakej | 1000*900*1150mm |
Sebagai mesin untuk mengukur saiz dan kedudukan objek berputar yang tidak seimbang, mesin pengimbang mudah terdedah kepada daya memusat disebabkan oleh kualiti paksi yang tidak sekata apabila rotor sebenarnya berputar. Di bawah tindakan daya memusat, rotor akan menyebabkan getaran dan bunyi bising pada galas rotor, yang bukan sahaja akan mempercepatkan haus galas dan mengurangkan jangka hayat rotor, tetapi juga boleh menyebabkan prestasi produk tidak terjamin. Pada masa ini, adalah perlu untuk menggunakan data yang diukur oleh mesin pengimbang untuk melaraskan jumlah ketidakseimbangan yang digabungkan dengan keadaan sebenar rotor, supaya dapat meningkatkan pengagihan jisim rotor, supaya daya getaran yang dihasilkan apabila rotor berputar dapat dikurangkan kepada julat standard.
Mesin imbang boleh mengurangkan getaran rotor, meningkatkan prestasi rotor dan menjamin kualitinya. Oleh itu, mesin imbang boleh digunakan sebagai ujian tayar kereta, dan ujian mesin imbang untuk tayar kereta dipanggil ujian mesin imbang roda.