1. Angkup boleh mengukur jarak
2. Dengan fungsi pengimbangan penentukuran kendiri
3. Pengoptimuman imbangan tayar
4. Mengimbangi tayar motosikal dengan penyesuai pilihan
5. Dilengkapi dengan fungsi penukaran dari inci ke milimeter dan gram ke auns
6. Aci imbangan yang dipertingkatkan, kestabilan yang baik, sesuai untuk semua jenis pengukuran roda rata.
| Kuasa motor | 0.25kw/0.32kw |
| Bekalan kuasa | 110V/220V/240V, 1ph, 50/60hz |
| Diameter rim | 254-615mm/10”-24” |
| Lebar rim | 40-510mm”/1.5”-20” |
| Berat roda maksimum | 65kg |
| Diameter roda maksimum | 37”/940mm |
| Ketepatan pengimbangan | ±1g |
| Kelajuan pengimbangan | 200rpm |
| Tahap hingar | <70dB |
| Berat | 112kg |
| Saiz pakej | 1000*900*1100mm |
Apabila roda kereta berputar pada kelajuan tinggi, keadaan tidak seimbang dinamik akan terbentuk, menyebabkan roda dan stereng bergetar semasa pemanduan. Untuk mengelakkan atau menghapuskan fenomena ini, adalah perlu untuk memastikan roda membetulkan keseimbangan setiap bahagian tepi dengan meningkatkan pemberat balas di bawah keadaan dinamik.
Pertama, hidupkan motor untuk memacu tayar supaya berputar, dan disebabkan oleh parameter yang tidak seimbang, daya emparan yang dikenakan oleh tayar pada sensor piezoelektrik dalam semua arah ditukarkan menjadi isyarat elektrik. Melalui pengukuran isyarat yang berterusan, sistem komputer menganalisis isyarat, mengira saiz kuantiti yang tidak seimbang dan kedudukan minimum parameter, dan memaparkannya pada skrin sistem. Untuk memenuhi keperluan ketidakseimbangan minimum, sensor dan penukar A/D dalam sistem mesti menggunakan produk sensitiviti tinggi dan ketepatan tinggi. Jadi kelajuan pengkomputeran dan kelajuan ujian sistem perlu tinggi.