1. Tilting column dan pneumatic locking mount & demount arm;
2. Tiub berorientasikan enam paksi memanjang hingga 270mm boleh mencegah ubah bentuk enam paksi secara berkesan;
3. Struktur halus injap kaki boleh ditanggalkan secara keseluruhan, operasinya stabil dan boleh dipercayai, dan penyelenggaraannya mudah;
4. Kepala pelekap dan rahang cengkaman diperbuat daripada keluli aloi;
5. Rahang Cengkaman Boleh Laras (pilihan), ±2” boleh dilaraskan pada saiz pengapit asas;
6. Dilengkapi dengan peranti letupan jet tangki udara luaran, dikawal oleh injap kaki unik dan peranti pneumatik genggam;
7. Dengan lengan bantuan kuasa untuk mengendalikan tayar yang lebar, berprofil rendah dan kaku.
| Kuasa motor | 1.1kw/0.75kw/0.55kw |
| Bekalan kuasa | 110V/220V/240V/380V/415V |
| Diameter roda maksimum | 44"/1120mm |
| Lebar roda maksimum | 14"/360mm |
| Pengapit luar | 10"-21" |
| Pengapit dalam | 12"-24" |
| Bekalan udara | 8-10bar |
| Kelajuan putaran | 6rpm |
| Daya pemutus manik | 2500Kg |
| Tahap hingar | <70dB |
| Berat | 406Kg |
| Saiz pakej | 1100*950*950mm 1330*1080*300mm |
| 20 unit boleh dimuatkan ke dalam satu kontena 20 inci | |
1. Meja kerja hos: Tayar terutamanya dibongkar pada platform ini, yang terutamanya memainkan peranan meletakkan tayar dan memutarkannya.
2. Lengan pemisah: Di sisi mesin penyingkiran tayar, ia digunakan terutamanya untuk memisahkan tayar daripada rim, supaya penyingkiran tayar boleh dijalankan dengan lancar.
3. Peranti pengepam dan pengempis: Ia berfungsi terutamanya untuk melepaskan udara dalam tayar bagi memudahkan pengepam atau pembongkaran, dan terdapat juga barometer untuk mengukur tekanan udara. Tekanan tayar amnya adalah sekitar 2.2 atmosfera. Juga bersamaan dengan 0.2Mpa.
4. Pedal: Terdapat 3 suis pedal di bawah penukar tayar, yang masing-masing digunakan untuk memutarkan suis mengikut arah jam dan lawan arah jam, memisahkan suis pengetatan, dan memisahkan suis rim dan tayar.
5. Cecair pelincir: Ia bermanfaat untuk pembongkaran dan pemasangan tayar, mengurangkan kerosakan semasa pembongkaran dan pemasangan tayar, dan menjadikan kerja pembongkaran dan pemasangan tayar disiapkan dengan lebih baik.